krótkowłosy pseudointelektualista

Wpis

pi±tek, 29 czerwca 2018

M¦ 2018 - ranking kontynentalny

Faza grupowa M¦ się zakończyła, więc możemy opublikować podsumowanie rankingu kontynentalnego.

1. KTO WYSZEDŁ Z GRUPY?

Europa odbiła sobie dwa ostatnie mistrzostwa, kiedy to przegrała z Reszt± ¦wiata 6:10. Tym razem wynik jest odwrotny (10:6), dokładnie taki jak w 2006 i 1998. Wygl±da, że to, że turniej rozgrywany jest w Europie, nadal ma znaczenie.

Resztę ¦wiata reprezentuj± cztery drużyny z Ameryki Południowej, jedna z Północnej i jedna z Azji/Oceanii.

Po raz pierwszy od 1982 w drugiej rundzie mistrzostw nie ma żadnej drużyny z Afryki. Kryzys afrykańskiej reprezentacyjnej piłki to jest sam w sobie ¶wietny temat do analizy. Pewnie, Maroko czy Nigeria grały fajnie, ale 30 czy 20 lat temu Maroko czy Nigeria nie tylko grały fajnie, ale i wygrywały.

2. WYNIKI PUNKTOWE

Jako kryterium definiuję nie ¶redni± punktów, ale wskaĽnik +/-, czyli różnicę między liczb± zwycięstw a porażek podzielon± przez liczbę meczów ogółem - w meczach między kontynentami.

I tak się złożyło, że Europa i Ameryka Południowa wyszły na idealny remis. W pierwszej fazie wydawało się, że Europa rozniesie konkurencję, szł± na poprawienie najlepszego wyniku z 2006 roku, ale w ostatniej kolejce szło jej wyraĽnie gorzej. Tymczasem Ameryka Południowa, która po dwóch kolejkach była "na zero" (bilans 4-2-4), w ostatniej zaliczyła pięć zwycięstw i ostatecznie uzyskała taki sam wskaĽnik jak Europa: +0,33 (co i tak jest najgorszym wynikiem od 2002).

Udany mundial Azji (tak się składa, że oni maj± udany co drugi), przeciętny Ameryki Północnej (ale jak punktuje niemal tylko Meksyk to nie mogło być inaczej), no i bardzo kiepski Afryki. Poprzednio gorszy niż w Rosji wskaĽnik +/- Afryka miała w roku... 1974, wtedy kiedy Zair dostał 0:9 od Jugosławii.

midzykontynentalne

 

 

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
airborell
Czas publikacji:
pi±tek, 29 czerwca 2018 09:42

Polecane wpisy

  • O planie Morawieckiego

    Został opublikowany strategiczny plan ministra Morawieckiego dotycz±cy polityki gospodarczej rz±du.   Zanim zaczniemy go opisywać, trzeba najpierw powiedzi

  • O finansowaniu partii wg Nowoczesnej

    W kampanii wyborczej Nowoczesna Ryszarda Petru zapowiadała całkowit± likwidację finansowania partii politycznych z budżetu. Teraz wychodzi z propozycj± ustawy,

  • Zamiast rankingu prezydenckiego

    Nie będzie w tym roku tradycyjnego rankingu prezydenckiego - nie ma w tym roku wła¶ciwie żadnych kandydatów, na których mógłbym ewentualnie głosować, a zastana